Welcome to the company ! we have many years of professional experience !
sales@yeesain.com +86-19103857207

Miffy diapers leak easily

Henan Yeesain Health Technology Co., Ltd. is a professional manufacturer and excels in producing disposable hygiene products. It owns many brands such as “Deyo” “Yeesain”. Based on the long-term understanding of marketing requirements, we also sell on JD.com, Tmall, Taobao, PDD, Amazon, etc. 2018 Sales Amount of baby Wipes was 8.5 Million dollars on Alibaba Taobao platform, Sales Amount of Underpad 5.4 Million dollars. Total annual sales of more than 40 million dollars. we have 5 advanced hygiene care series production lines and a production capacity of more than 4 million pieces per day. It mainly produces baby care products, medical underpads series, an incontinence pad, maternity series. The company strictly implements the international quality standards, has obtained ISO9001 & CE certificates.

WHY CHOOSE US
Rich experience
Founded in 2005, we have been involved in the design, manufacture, and sale of wet wipes, diapers, under pads, and nursing pads for 16 years. We have quite skilled staff and advanced equipment to make sure the excellent quality and fast delivery of our products
Strong Production Capacity
With more than 30 production lines, excellent R&D capacity, and great management system, Yeesain Health Technology has highly strong production capacity to provide various disposable sanitary products to meet your needs
High Quality
Through extremely strict quality control system, sophisticated production and inspection machines, and professional engineers, all of these ensure the high quality and good performance of our products
Certificate of Honor

CONTACT US

Customer satisfaction is our first goal!

Phone

+86-19103857207

E-Mail

sales@yeesain.com

Address

Jinxiu Business Building, 16th floor, Songshan South Road, Erqi District, Zhengzhou, Henan, China

Miffy diapers leak easily
Best Cheap Diapers Under 25 Cents | Cheapism | Cheapism.com
Best Cheap Diapers Under 25 Cents | Cheapism | Cheapism.com

For ,comparison,, we focused on the ,prices, of size 3 ,diapers, sold in bulk packages of 100 or more. The cost per ,diaper, rather than the package ,price, is the critical number (if the ,unit, cost is not displayed, divide the total ,price, by the number ,of diapers,) and bulk ,diapers, are typically the most economical buy.

How Much Diapers Cost | POPSUGAR Family
How Much Diapers Cost | POPSUGAR Family

Disposable Diapers, Add Up! ,Unit Price, of Popular Brands. July 15, 2010 by Moms. 1 Shares ,Disposable diapers, aren't easy on the budget!

Saving Money on Diapers in Singapore - SG Budget Babe
Saving Money on Diapers in Singapore - SG Budget Babe

Compare, not in terms of how much a packet cost, but per piece i.e. divide the ,price, by the number ,of diapers, in the pack. Watch out for the larger sizes because the ,price, may be the same but you get lesser ,diapers, now. Buy in bulk, as those usually have more cost savings. Look out for sales on websites like Qoo10, Shopee or Lazada. ,Diaper, Review

Baby Diapers - China | Statista Market Forecast
Baby Diapers - China | Statista Market Forecast

Price, per ,Unit, in the ,Baby Diapers, market in US$ Reading Support The average ,price, per ,unit, in the market for ,Baby Diapers, is expected to amount to US$5.43 in 2021.

How Much Do Diapers Cost? – Cost Evaluation
How Much Do Diapers Cost? – Cost Evaluation

A newborn will use about 360 ,diapers, a month for a ,price, of roughly $93. Once your child hits stage two ,diapers, the average number ,of diapers, is 8-10 per day for a cost of $90 a month. Once the baby is in size three ,diapers,, only 8 changes a day are necessary but the ,price of diapers, jumps to about .32 cents a ,diaper,.

Cloth Diapers vs. Disposables: Cost Comparison
Cloth Diapers vs. Disposables: Cost Comparison

If you do disposable ,diapers, – lets say you buy the store brand which equals .15c/,diaper, and own a ,Diaper, Genie. We would need to also buy the ,Diaper, Genie inserts and up the size of our garbage can which would increase our monthly payment by $7 per month.

Cloth Diapers vs. Disposables: Cost Comparison
Cloth Diapers vs. Disposables: Cost Comparison

If you do disposable ,diapers, – lets say you buy the store brand which equals .15c/,diaper, and own a ,Diaper, Genie. We would need to also buy the ,Diaper, Genie inserts and up the size of our garbage can which would increase our monthly payment by $7 per month.

Unit Price Calculator
Unit Price Calculator

Unit Price, Calculator So you're standing there in the grocery isle wondering which is the better deal. Do I buy juice at the sale ,price, of 2 bottles with 32 oz each for $6.00, or do I …

9 Best Baby Diapers 2020 - Top Rated Disposable Diapers ...
9 Best Baby Diapers 2020 - Top Rated Disposable Diapers ...

The brand also recently launched a premium ,diaper, called Special Delivery, though we found it’s about double the cost with performance that’s comparable to the Snug & Dry ,diapers,. More details ...

Stock up: What is a Good price for Diapers and Wipes ...
Stock up: What is a Good price for Diapers and Wipes ...

In order for you to check if the local ,diaper, deal is a good ,price,, simply follow these instructions: Multiply 0.16 by the number ,of diapers, in a box (or package). If you are buying a pack of 40 ,diapers,, you would do 40 X 0.16 = $6.40; That means if the pack ,of diapers, is $6.40 or less, that is a great ,price,!

Bulk Baby Diapers | Discount Diapers | Diaper Buys
Bulk Baby Diapers | Discount Diapers | Diaper Buys

For the lowest priced wholesale ,discount diapers, online, DiaperBuys.com is the one-stop-shop for all of your adult and bulk baby ,diapers, needs. We search online all over the internet every day in order to ensure we are offering the absolute lowest ,prices, on ,discount diapers, (bulk stores don’t even come close to our low, low ,prices,).

Which Diapers are Best? A Cost Comparison of Several ...
Which Diapers are Best? A Cost Comparison of Several ...

Walmart Parent’s Choice – Like the Albertson’s ,diapers,, I felt my son got ,diaper, rashes with these ,diapers,. A FEW NOTES – **While included on the ,price comparison, chart, I have not actually tried Pamper’s Cruisers , Huggies Movers , or Sam’s Club Member’s Mark ,diapers, as I have not been able to get them for 15 cents a ,diaper,.

Online Shopping UAE Compare prices accross all stores
Online Shopping UAE Compare prices accross all stores

Disclaimer: Pricena.com only acts as online ,price comparison, website, all product names, trademarks, service marks, logos, brands, industrial models and designs featured or referred to within this site are the sole property of their respective owners and/or right holders and are …

Price Check: Are cloth diapers worth it? Or are they a bum ...
Price Check: Are cloth diapers worth it? Or are they a bum ...

The unit price of various disposable diaper brands (and sizes) can vary across Canada and the United States. Buying in bulk or using coupons can cut your daily disposable diaper cost by a few bucks. My survey around North America averages the sizes and brand differences into one tidy lump sum of 26 cents per diaper.

The ultimate price review on diapers in Singapore ...
The ultimate price review on diapers in Singapore ...

Comparison, for M to XL size These sizes correspond to the time where your baby will wear the same size ,of diaper, for at least 6 months. My aim is to ,compare, the ,prices, for each piece ,of diaper, and find the cheapest brand ,of diapers, for each size. Tape ,diapers, Tape ,diapers, are great provided your baby is able to lie down quietly while you change ...

Chat Online Inquiry Email

Business cooperation

+86-19103857207

Company address

Jinxiu Business Building, 16th floor, Songshan South Road, Erqi District, Zhengzhou, Henan, China

Related link:

Adult pull up diapers